Hříšná 6-9

19. července 2009 v 16:59 | Miss.Šuliiinka*..zase vymýšlí příběh..x) |  Pokus o knížku...
Po delší pauze-další část:)

"No,zkusím to, ale stejně už mi to asi bude k ničemu,"vzdychne. "Ne!Proč myslíš?"¨zeptám se překvapeně. "Ještě je dost času na opravení známek,"utěšuji ho. "Hm,to máš fuk,"řekne a odejde. Nechápu ho. První se snaží si opravit známky a pak řekne "To máš fuk", no nehrabe mu? Ale pryč s Petrem. Připravím si na stůl sešit na rodinku a otočím se na Terku:"Hele Tery, co říkáš tomu, že by jsme zašli třeba nakupovat a tak. Už strašně dlouho jsme nikde nebyli."navrhuji jí. "No,víš Ely. Mně se to zrovna nehodí. Musím mamce doma pomáhat s něčím na výstavku do její školy. Od zítra. A dneska se chci mrknout na chemii."zavrhuje moje plány. "Ale slyšela jsem,že hodně lidí teďka chodí na fotbalový zápasy, tam na to hřiště jak skoro za vašim barákem. Prý se tam od začátku dubna hrají zápasy a navíc díky hezkýmu počasí tam chodí i hodně lidí."říká s očima navrh. "Tak se tam zajdi mrknout, určitě tam někoho potkáš,"nabízí mi. "Hm,bez tebe? Ach jo. Možná když bude stav nouze,"zakřením se na ni.
Na rodinku přijde naše mladičká učitelka Sandra Černá a vysvětluje nám jak se správně stravovat. Jako by nám to neříkali v každém ročníku. Koukám do blba,ale když začně říkat něco o sportovním dni, tak zpozorním.
"Jako každý rok, tak i ten dnešní jsme pro vás připravili sportovní den. A jelikož mě o to váš třídní požádal, abych vám řekla co a jak tak mě prosím začněte poslouchat. Tentokrát to nebude tak obyčejný sportovní den. Budeme pořádat štafetové kolo na 100 kol. Poběží tam z každé třídy kdo chce. Prostě, kdo si rád zaběhá a zúčastní se, tak bude vítán. Pak samozřejmě obvyklé disciplíny jako: sprint,dálka,výška,hod kriketem…"dokončí učitelka.

"Má někdo nějaké dotazy?"řekne. Nikdo svou ruku nezvedne, takže není co řešit.
"Dobře, ale běda, jak se pak na to budete třídního učitele ptát a dělat ze sebe hlupáky, že jsem vám nic neřekla! Naopak. Ještě jsem vám dala možnost se zeptat!"vyhrožuje nám učitelka. Se zvoněním sbalí fidlátka a odejde.
"Pcha! Určitě budu ze sebe někde dělat debila!"řekne Sára a zakousne se do jablka.
"Ale Sáro,vem si to tak,že si budeš moct zlepšit svoji postavu,"láká jí Petra.
"Máš snad pochybnosti s mojí postavou?!"zeptá se jí Sára výhružně.
"Ne,e…"zaškobrtne se Petra.
"No proto!"řekne Sára a opovržlivě si změří Petru.Nechápu,jak se s ní může bavit. Vždyť jí ponižuje! Až teď vyndám svačinu z baťohu. Nikdy jindy jejich hádky nesleduju,ale tahle mě zaujala.
"Hej,lidi!Máme se přesunout na příroďák do auly. Budem prej koukat na film."křikne do třídy Bára. A jé,to budou zas hlody. Petra asi myslí na to samé,protože jakmile na ní kouknu zvedne otráveně oči.
"Tak dem."břikne mi do zad otrávěne. Samozřejmě jsme měli pravdu. Nudný film o geologii. Ach jo.
Jakmile zazvoní vyskočím ze židle a ze dveří auly. Už jen fyzika,dějepis a tělák….

Učitel na fyziku Antonín Kleplička se nám jako vždy snaží něco dostat do hlavy. Ale moc se mu to nedaří. Já nevnímám, protože přemejšlím, co budu dělat, když Terka nemůže. Možná zavolám Martině. Je to moje dlouholetá kamarádka. Už jako malé jsme si hráli. Naše mamky se znají a právě díky nim se známe my dvě. Marťa je o 2 roky starší. A pro mě je něco jako vzor. A ostatní nevnímají,protože mají důležitější věci na práci. Třeba Sára si lakuje nehty,Ondra s Milanem mastí karty a Terka si něco píšu na papírek.
"Takže příklady ze strany 86 vypracujte doma"skončí konečně fyzikář. Jakmile zazvoní odkráčí ze třídy.
"Tery?"šťouchnu do kámošky. "Jdeš semnou na záchod?"zeptám se jí.
"Jo,jasně." Vlezu do kabinky a za minutku jsem zpět,umeju si ruce a můžeme jít,kdyby….Sáru s Petrou slyšíme už z chodby. Kouknu na Terku a je mi hned jasné,co uděláme. Rychle skočíme do kabinky WC. Naštěstí je dost prostorná.
"Dneska jsem pozvaná na dost dobrej mejdan,"nakrucuje se Sára.
"Fakt?"závidí jí Petra. "A budou tam nějaký hezký kluci?"
"Jasně,že jo ty trubičko,"setře jí Sára "Jinak bych tam přece ani nelezla," "Cejtim to v kostech,že zažiju něco světového."
"A bude tam i Ondra,"zajímá se Petra. Najedou Terka zpozorní a já si uvědomím proč. Strašně jí raní,jestli řekně,že jo. Já blbá! Takový nápady zalejzat do kabinek a odposlouchávat!
"Jo,měl by tam bejt," "Musim ho konečně sbalit."plánuje Sára a pomalu odchází ke dveřím,protože se její hlas vzdaluje. Podívám se na Terku a je mi ještě mizerněji.
"Promiň,byl to blbej nápad."omluvím se Terce.
"Ne,to ne…Ely,proč já mám sakra takovou smůlu?"řekne šeptem a její oči se mlží slzami. "Copak mám nějakou šanci proti tý nádheře?"řekne už v pauzách,kdy vzlyká.
"Terko!!"zatřepu s ní. "Takhle proboha vůbec nemluv!" "Vždyť nejsi ošklivá. A navíc máš mozek,kterej Sáře chybí. A pojď se omejt,za chvíli zvoní."usměju se na ní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mr$. Ła[D]y  [Ka¤Ki]N.Qa¤ Mr$. Ła[D]y [Ka¤Ki]N.Qa¤ | E-mail | Web | 19. července 2009 v 20:29 | Reagovat

ten dil se mi moczzl ibi__=)=) moczz kransey__=)=)

2 ♥-ThE/LuFíí-♥ ♥-ThE/LuFíí-♥ | Web | 20. července 2009 v 12:59 | Reagovat

Máš to krásný .. taky píšu

3 ♥-ThE/LuFíí-♥ ♥-ThE/LuFíí-♥ | Web | 20. července 2009 v 12:59 | Reagovat

Ahoj prosím hlásni pro♥-ThE/LuFíí-♥ tady:  
http://beste-freundin.blog.cz/0907/soncelebritu-1-kolo
a tady:
http://be-h4ppy.blog.cz/0907/sono-1-kolo

4 SISA SISA | Web | 21. července 2009 v 19:57 | Reagovat

supeer ... ptm daj zase vediet ... mooc rada to čítam :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama