Hříšná 6-6 díl...

2. června 2009 v 20:52 | Miss.Šuliiinka*..zase vymýšlí příběh..x) |  Pokus o knížku...
Dojdu si do skříně pro sametovou noční košilku a jdu směr koupelna.Napustím si plnou vanu s vonným olejíčkem a ráchám se ve vaně dokud mi nevystydne voda. Nechám si jí vystydnout natolik,že když vylezu z vanu tak místo toho, aby mi bylo vedro mi je strašná zima. Rychle se usuším, oblíknu si košilku s krajkovými kalhotkami a běžím do pokoje, kde si skočím pod deku a zapnu televizi. Je úterý takže mi dává Ordinace. Ten Beneš je ale zmetek říkám si v duchu. A ta karkulka úplně vypatlaná holka,ale určitě se změní. Za chvíli už slyším jen odznívající písničku ordinace, takže vylezu z postele a jdu si naházet učení do báglu. Matika, Čeština, Fyzika…a tak dále, samá nuda! Dvěma kroky skočím zpět do pelíšku a ponořím se do říše snů.
Ráno je krásně teplé a slunné.Vyploužím se z pokoje, v koupelně se upravím a jdu vzbudit bráchu.
"Vstávej neandrtále" zařvu mu do ucha.A vida…úspěšně.
"Jééé"zaskučí. Odploužím se z jeho pokoje do svého, kde ustelu postel a jdu se podívat ke skříni, co by jsme dneska mohli ukázat světu. Vyberu si krásně tyrkysové tričko s bílou sukní a ještě to doladím různými drobnostmi. Svoje kaštanově hnědé vlasy s lokýnkami nechám volně ležet,namaluji řasy maskarou na pusu lesk a je to. Hvězdný úsměv do zrcadla a můžeme jít. Dolů sejdu dřív než obvykle. "Dobré ranko"
"No nazdar."odpoví chladně mamka. Už se chci zeptat co jí je, když v tom uvidím jak mi táta naznačuje,že se nemám ptát. Tak si tedy vezmu lupínky s mlíkem a jdu si je sníst. Bráška dorazí jen tak,tak.
"Nesnáším ráno,únavu a lidi co mě budí,když chci spát"sdělí nám Dan a pohledem míří ke mně. Samozřejmě, že mi to došlo.
"Nesnáším povaleče,nevděčný lidi a ty co mi nadávaj za mojí ochotu"sdělím zas já a též pohledem zamířím k Danovi. Ten se jen ušklíbne a jde si namazat housky, protože přece nebude jíst lupínky jako já,že! Dojím lupínky,umyji misku a jdu do školy. Nepočítám s tím, že by mě táta dneska odvezl a ani nepočítám s Danem,který je uražený.Pche. Venku je další dubnový den,za chvíli léto.Jupí!Ale zase to má jednu chybičku-do konce května musím vyplnit kam hodlám po základce jít.Musím ten gympl probojovat! Ale dost s tímhle tématem,ještě si s ním užiji. Když míjím pekárnu,tak uslyším někoho vyvolávat své jméno. No jasně.Filip. Proč jsem div ne skleslá mrazem,když se na mě hezky usměje a zamíří ke mně?
"No ahoj"řekne a neujde mi jak si mě prohlíží.
"Ahoj"oplatím mu. "Co ty tu?"optám se.
"No teda,já tu na slečnu čekám a ona se mě ještě ptá"baví se ten trotl,
"Hm"řeknu jen. "Už musím,tak se měj.Ahoj."rychle se loučím. Filip se na mě zpytavě podívá,ale nic neřekne.
"Tak ahoj,no"řekne,jakoby naštvaně. Rychle přejdu přes přechod a rázným krokem si to mašíruji k Základní škole u Můstku. Tam už na mě holky čekají a rychle zapadneme do školy.
"Pěknej model"hodnotí holky můj dnešní ohoz. Ani oni nejsou o moc horší,vlastně Sára s Petrou mají ještě hezčí model.
"Dík,vy taky"opětuji. Rozhlédnu se po třídě a zahlédnu pohled Petra.Poté co zjistí,že jsem ho načapala sklopí oči a šprtá se matiku.Jen aby.Uchechtnu se. Na první hodinu si to přimašíruje Svazek v dost špatné náladě: "Sednout!" poručí. "Opravdu jsem si myslel vážení,že když jste na škole nejstarší a navíc před přijímacími pohovory na střední školy,tak se budete chovat ukázněně. Ale to,co chudák pan školník našel na chlapeckých záchodech je strašné! A proto prosím ty, co s tím mají něco společného,aby vstali." Ve třídě však nastane hrobové ticho. "To jsem si mohl myslet.Srabíci!" provokuje Svazek. "Pane učiteli,"hlásí se Petra. "No,né. Šrájková! Nevycházím v údivu." Petra se ovšem nenechá odbýt: "Smím se zeptat.Proč si vlastně myslíte,že to udělali naši kluci? Jsou tu přece i jiné ročníky,nehledě na 9.B."hájí naši "skvělou" třídu Petra. "A kdo jiný asi. Nikdo nemá takovou drzost napsat přes celou zed,že pani učitelka Kobrlová má ty nejkrásnější…" Svazek i ted rudne a nedokáže to slovo přenést přes ústa. "No,kozy,přece!"vykřikne vítězně Ondra a celá třída jde do kolen. Ondra si ale bohužel sám sobě poškodil. "Takže vy,Vejvoda! No to jsem si mohl myslet!" Ondra se ale nevzdává: "Ale pane učiteli,já jsem tam opravdu nic nenapsal. Kdybych to chtěl Kobrl…teda paní učitelce Kobrlové říct,tak jí to řeknu sám a nepíšu to jako nějaký zamindrákovaný puberták na zed!" hájí se Ondra.
"No,pro dnešek se s vámi nehodlám dohadovat.Otevřete si sešity a…" mele známou písničku Svazek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SISA SISA | Web | 3. června 2009 v 14:43 | Reagovat

juuj to som rada ze je tu dalsia cast... je to super :-) ju a to ako zobudila bráchu... mno mna tak budi ten moj :-)
a nemozem sa dockat dalsej ked dalsia bude samozrejme :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama